Koszty dodatkowe:

 

Noclegi ok. 200 LEI/os.

Bilety wstępu ok 100 LEI/os

(dla dzieci zniżki wg cenników)

Parkingi płatne  ok 50 LEI/sam

 

Informacje dodatkowe:

 

 

 

Niezbędne wyposażenie:

CB Radio

Nawigacja GPS

Telefon GSM z roamingiem

Sprzęt biwakowy: namioty, śpiwory, krzesełka, stoliki, naczynia, sztućce, kuchenka kanister na wodę itp. obuwie i ubrania odpowiednie do zwiedzania jaskiń i wycieczek górskich               (w jaskiniach i górach bywa naprawdę chłodno nawet w środku lata), 

 

Minimalna ilość samochodów 3, maksymalna 10 - ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!!!

 

Po wysłaniu formularza zgłoszeniowego wymagana wpłata zaliczki 450 PLN. Prześlemy ci umowę do podpisania. Pozostała kwota płatna przed wyprawą.

 

Osoba kontaktowa:

 

Czarek

+48 691 014 220 

cl@grupaotc.pl

 

Szczegółowy program podróży:

 

Sobota - indywidualny dojazd do miejsca spotkania - campingu w pobliżu miejcowości Oradea. Nocleg w namiotach lub domkach. Kolacja integracyjna, gdzie na wszystkich czekają tradycyjne przysmaki i palinka. 

 

Dzień 1.

Po śniadaniu wyruszamy do zwiedzania jaskiń. Jako pierwsza: Peștera Meziad najdłuższa jaskinia w Rumunii (4,750m długości, kilka poziomów korytarzy). Po obiedzie pojedziemy do Peștera Ursilor uważaną za najpiękniejszą rumuńską jaskinię i znaczącą atrakcję turystyczną w regionie i kraju. Po zwiedzaniu udamy się na biwak nad rzeką w dolinie gór Apuseni. Trasa tego dnia ok. 93 km.

 

Dzień 2

Po śniadaniu, terenową trasą opuścimy Park Naturalny Apuseni i udamy się do Cluj Nopoca. Zwiedzanie miasta i jego zabytków zakończymy kolacją w tradycyjnym rumuńskim stylu. Nocleg w pensjonacie. Zaplanowana trasa ok. 100 km.

 

Dzień 3

 

Zaczniemy od zwiedzania Saliny (kopalni soli) w Turdzie. Później asfaltem przejedziemy do Rimetea, gdzie zjemy lunch w restauracji szeklerskiej z widokiem na Świętą Górę Szeklerów, znanej z programu Roberta Makłowicza .Dalej wyruszymy drogami szutrowymi, odwiedzając po drodze wioski z 200 letnimi domkami i monastyr położony u podnóża góry. Nocleg na połoninie. Trasa ok 85 km.

 

Dzień 4.

Od rana powalczymy w trudniejszym terenie. Zjedziemy do kolorowego jeziora a później dotrzemy do Rosia Montana - słynnej kopalni złota. Nocleg w namiotach nad jeziorem. Terenowy odcinek tego dnia 65 km.

 

Dzień 5

Po krótkim odcinku terenowym, drogami asfaltowymi udamy się do Jaskini Lodowej, a następnie do Zapadliska Ruginoasa (znanego z rumuńskiej edycji Szkoły Przetrwania). Kierując się w stronę Alba Julia wjedziemy na szczyt Bihor (1849mnpm) skąd zjedziemy na górski biwak na wysokości 1500 mnpm. Trasa 107 km.

 

Dzień 6

Trasa zaplanowana na cały dzień to aż 224 km ale będzie wiodła głównie asfaltami. Szybki przelot do Alba Julia, gdzie zwiedzimy zabytkowe centrum miasta z murami obronnymi. Po uzupełnieniu zapasów ruszymy w stronę Devy, po drodze zahaczając o Rapa Rosie - wyjątkowe formy skalne. Po zwiedzaniu ruin warowni w Devie, przejazd na nocleg w wąwozie. 

 

Dzień 7

Plan na dziś: off road a później pałac Hunedoara i ruiny Sarmizegetusa Regia - przedrzymskiej stolicy Dacji. Nocleg nad rzeką. Trasa ok 90 km.

 

Dzień 8.

Po śniadaniu ruszamy w off roadowym stylu przez góry Parcul Natural Grădiştea Muncelului-Cioclovina do Jaskini Bolii i na pobliski nocleg w namiotach. Trasa ok. 80 km.

 

Dzień 9

Wjedziemy wyasfaltowaną :-( Transalpiną do Przełęczy Urdele (2228 mnpm), z której zjeżdziemy Strategicą. Trasa na dziś ok. 100 km, nocleg w namiotach lub pokojach w pensjonacie. Wieczorem wspólna kolacja, podsumowanie wyjazdu i zakończenie wyprawy

 

Dzień 10

Ostatni dzień zwiedzania zaczniemy od dokończenia Strategici i asfaltem dojedziemy do Ramnicu Valcela, gdzie zwiedzimy pobliską kopalnię soli Salina Ocnele Mari. Po zwiedzaniu powrót do Polski. 

 

Cała zaplanowana trasa (nie wliczając dojazdu i powrotu do Polski) wynosi ok. 1000 km. 55% trasy to odcinki szutrowe i terenowe o średnim stopniu trudności.

 

Z Ramnicu Valcea macie do wyboru powrót kilkoma trasami: Sybin - Deva - Arad, gdzie zaczyna się autostrada przez Węgry - Słowacje - Czechy - Polska (dłuższa ale szybka), lub kierując się z Devy na Oradea najkrótszą drogą powrotną.

 

My będziemy kontynuować nasz Bałkański Szlak i ruszymy do Transylwanii. Szczegóły tej wyprawy znajdziesz TUTAJ.

Miejsce zbiórki: 

 

Podana cena za załogę 2 osobową

Każda dodatkowa osoba - 150 PLN

 

Cena obejmuje:

Przygotowanie i objechanie trasy

Opieka przewodnika znającego realia Rumunii podczas całej wyprawy

Pamiątkowe koszulki, naklejki i gadgety

Pomoc techniczna (w ramach możliwości)

Drukowany przewodnik z punktami GPS i informacjami o odwiedzanych miejscach

 

 

Cena nie obejmuje:

Kosztów paliwa

Opłat drogowych, za mosty i promy

Noclegów w hotelach i campingach

Opłat za bilety wstępu

Wyżywienia

 

Dla podróżujących własnym autem  1 600 PLN

Koszty udziału w wyprawie 

 

Imię i Nazwisko
Twój e-mail
Nr telefonu
Twoja wyprawa
Ilość uczestników
Rozmiary koszulek
Dzieci na wyprawie
Marka samochodu
Forma udziału
Akceptuję Politykę RODO
wyślij
wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Formularz zgłoszeniowy udziału w wyprawie 

 

Rumunia należy do UE, nie należy do Schengen.

Potrzebujesz paszport lub dowód osobisty Waluta LEI 1 LEU = 0,95 PLN

Obowiązuje opłata drogowa RO VIGNETTE Do  kupienia  na  stacjach  30  dni  -  7  EUR  

Pb 95 5,35 RON, ON 5,55 RON, LPG 2,75

Ważne informacje: 

 

Sprawdź nasze poprzednie wyprawy do Rumunii 

 

Dostępny dla

Lipcowa wyprawa do Rumunii Zachodniej obejmującej Góry Bihor, Apuseni i Karpaty Środkowe. Tereny Kriszany, Transylwani i Oltenii zaskakują różnorodnością przyrody, niesamowitymi widokami i mieszanką kultur. Przed letnimi upałami uciekniemy do jaskiń i kopalń, które zwiedzimy. Przejedziemy najwyższą przełęczą Urdele i widokową Strategicą. Ta 10-cio dniowa wyprawa jest pierwszym etapem naszej Bałkańskiej Przygody. Możesz kontynuować podróż po środkowej Rumunii lub wracać do Polski korzystając z opracowanego przez nas przewodnika. Do wyboru trasa Transfagarasan- Sibiu-Cluj lub Pelesz-Bran-Braszow-Sighisuara-Cluj. Trasa terenowo turystyczna dla seryjnych samochodów 4x4. Zapraszamy!       

 

Jaskinie gór Bihor, warownie Devy i pałac w Huneduarze, Karpaty i przełęcz Urdele, widokowa Strategica, kopalnie złota i soli - 10 dniowa wyprawa objazdowa po najważniejszych atrakcjach Rumunii Zachodniej 27.06-08.07.2020

 

Charakter wyprawy

Rumunia 27.06-08.07.2020