Koszty dodatkowe:

 

Noclegi ok. 200 LEI/os.

Bilety wstępu ok 100 LEI/os

(dla dzieci zniżki wg cenników)

Parkingi płatne  ok 50 LEI/sam

 

Informacje dodatkowe:

 

 

 

Niezbędne wyposażenie:

CB Radio

Nawigacja GPS

Telefon GSM z roamingiem

Sprzęt biwakowy: namioty, śpiwory, krzesełka, stoliki, naczynia, sztućce, kuchenka kanister na wodę itp. obuwie i ubrania odpowiednie do zwiedzania jaskiń i wycieczek górskich               (w jaskiniach i górach bywa naprawdę chłodno nawet w środku lata), 

 

Minimalna ilość samochodów 3, maksymalna 10 - ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!!!

 

Po wysłaniu formularza zgłoszeniowego wymagana wpłata zaliczki 450 PLN. Prześlemy ci umowę do podpisania. Pozostała kwota płatna przed wyprawą.

 

Osoba kontaktowa:

 

Czarek

+48 691 014 220 

cl@grupaotc.pl

 

Szczegółowy program podróży:

 

Wtorek - indywidualny dojazd do miejsca spotkania - campingu w pobliżu miejcowości Obârşia Lotrulu. Nocleg w namiotach lub domkach. Kolacja integracyjna, gdzie na wszystkich czekają tradycyjne przysmaki i palinka. 

 

Dzień 1.

Po śniadaniu wjedziemy na najwyższą przełęcz w Rumunii - Urdele (2228 mnpm) z której zjedziemy w dolinę widokową trasą Strategicą na nocleg na biwaku nad rzeką. Trasa 102 km. 

 

Dzień 2

Wyjedziemy na asfalty i odwiedzimy kopalnię soli Ocenele Mari. Później skierujemy się na północ do zamku Vlada Tepesza (nazywanego Palownikiem i będącego inspiracją dla postaci Drakuli). Przed noclegiem dojedziemy do podstawy największej zapory w Rumunii Barajul Vidariu. Nocleg nad rzeką. Zaplanowana trasa ok. 114 km.

 

Dzień 3

Zaczniemy od wjechania na zaporę. Tunelem dostaniemy się nad jezioro i po jego objechaniu wrócimy na trasę Transfogarską. Na przełęczy uzupełnimy zapasy sera i palinki. Będzie czas na wspinaczkę w stronę Moldoveanu - najwyższego szczytu Karpat rumuńskich. Po południu zwiedzimy urokliwe ruiny klasztoru Cystersów. Nocleg na campingu. Trasa  tego dnia 95 km.

 

Dzień 4.

Od rana terenowymi szlakami dojedziemy do Sibiu. Po zwiedzeniu starówki i obiedzie ruszymy drogami asfaltowymi do Sigishorary, gdzie zostaniemy na noc na campingu. Wieczorem będzie czas na pokaźne i smaczne golonki na rynku. Tego dnia pokonamy 143 km.

 

Dzień 5

Po porannym zwiedzaniu pięknej starówki Sigishoary ruszymy w stronę warownego monastyru i zamku. Przed wieczorem dojedziemy do krateru wygasłego wulkanu!!! Nieopodal w zalanym, powulkanicznym kamieniołomie, możemy cieszyć się kąpielą w szmaragdowej wodzie do samego wieczora. Nocleg na biwaku na pobliskiej łące . Trasa 82 km.

 

Dzień 6

Trasa zaplanowana na cały dzień to prawie 130 km i będzie wiodła głównie asfaltami. Zwiedzimy zamek Drakuli w Branie i zabytki Braszowa. Po obiedzie na rynku ruszymy na nocleg na polanę. 

 

Dzień 7

Plan na dziś: zamek chłopski w Rasnov i pałac królewski Peles. Po zwiedzaniu wracamy na łono natury. Zaplanowany nocleg przy super wodospadzie i krystalicznym strumieniu Trasa 132 km.

 

Dzień 8.

Po śniadaniu ruszamy w off roadowym stylu przez góry Łuku Karpat Będą piękne widoki, połoniny i ciekawostki historyczne.  Biwak nad rzeką z wymytą przez lata wanną z naturalnym jacuzzi . Trasa ok. 75 km.

 

Dzień 9

Kontynuujemy terenową przygodę. Będzie wiszący baaardzo wysoko nad rzeką most, głęboki bród i piękne widoki. Nie zabraknie też wodospadów, niesamowitych form skalnych. Na noc zatrzymamy się nad jeziorem na biwaku lub w pensjonacie (do wyboru). Wieczorem wspólna biesiada przy ognisku, podsumowanie wyjazdu i wspomnienia z wyprawy. Trasa 130 km.

 

Dzień 10

Ostatniego dnia zobaczymy kolejne niesamowite twory natury: wzgórza pokryte solą, białą skałę w korycie rzeki, i wulkany błotne.  Trasa 48km. Po zwiedzaniu i obiedzie w restauracji zakończenie wyprawy i powrót do Polski. 

 

Cała zaplanowana trasa (nie wliczając dojazdu i powrotu do Polski) wynosi ok. 1050 km. 40% trasy to odcinki szutrowe i terenowe o średnim stopniu trudności.

 

Z Berca asfaltowymi drogami jest 2h do Bukaresztu, 3h nad Morze Czarne lub do wyboru powrót kilkoma trasami do Polski.

 

My będziemy kontynuować nasz Bałkański Szlak i ruszymy do Bułgariiii. Szczegóły tej wyprawy znajdziesz TUTAJ.

Miejsce zbiórki: 

 

Podana cena za 1 osobę

 

Cena obejmuje:

Przejazd w naszym samochodzie

Możliwość prowadzenia auta

Opieka przewodnika znającego realia Rumunii podczas całej wyprawy

Pamiątkowe koszulki, naklejki i gadgety

Sprzęt biwakowy (bez śpiwora)

Drukowany przewodnik z punktami GPS i informacjami o odwiedzanych miejscach

 

 

Cena nie obejmuje:

Noclegów w hotelach i campingach

Opłat za bilety wstępu

Wyżywienia

 

Dla podróżujących  w naszych autach                        1 550 PLN

Podana cena za załogę 2 osobową

Każda dodatkowa osoba - 150PLN

 

Cena obejmuje:

Przygotowanie i objechanie trasy

Opieka przewodnika znającego realia Rumunii podczas całej wyprawy

Pamiątkowe koszulki, naklejki i gadgety

Pomoc techniczna (w ramach możliwości)

Drukowany przewodnik z punktami GPS i informacjami o odwiedzanych miejscach

 

 

Cena nie obejmuje:

Kosztów paliwa

Opłat drogowych, za mosty i promy

Noclegów w hotelach i campingach

Opłat za bilety wstępu

Wyżywienia

 

Dla podróżujących własnym autem                      1 600PLN

Koszty udziału w wyprawie 

 

Imię i Nazwisko
Twój e-mail
Nr telefonu
Twoja wyprawa
Ilość uczestników
Rozmiary koszulek
Dzieci na wyprawie
Marka samochodu
Forma udziału
Zgoda na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z polityką prywatności
wyślij
wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Formularz zgłoszeniowy udziału w wyprawie 

 

Rumunia należy do UE, nie należy do Schengen.

Potrzebujesz paszport lub dowód osobisty Waluta LEI 1 LEU = 0,95 PLN

Obowiązuje opłata drogowa RO VIGNETTE Do  kupienia  na  stacjach  30  dni  -  7  EUR  

Pb 95 5,60 RON, ON 5,80 RON, LPG 2,80

 

Ważne informacje: 

 

Sprawdź nasze poprzednie wyprawy do Rumunii 

 

Dostępny dla

II-ga część lipcowej wyprawy do Rumunii. Karpaty Środkowe i Łuk Karpat kilka razy przetniemy z północy na południe i z południa na północ. Wjedziemy na przełęcz Urdele z której zjedziemy widowoką Strategicą. Od południowej strony pokonamy przełęcz Fogarską. Odwiedzimy Sibiu, Sigishoarę, Brasov - najpiękniejsze miasta Siedmiogrodu. Będą saliny i pod ziemią i na jej powierzchni. Strumienie i rzeki uprzyjemnią nam noclegi. Wodospady, krater wygasłego wulkanu, czynne wulkany błotne dopełnią atrakcje wyprawy. Ta 10-cio dniowa wyprawa jest drugim etapem naszej Bałkańskiej Przygody. Trasa terenowo turystyczna dla seryjnych samochodów 4x4 choć przygód terenowych też nie zabraknie. Zapraszamy!       

 

Karpaty centralne i łuk Karpat. Przełęcz Urdele i Fagarasan. Miasta Siedmiogrodu z ich zabytakmi. Zamki i warowne monastyry. Saliny, kratery i wulkany błotne  - 10 dniowa wyprawa objazdowa po najważniejszych atrakcjach rumuńskiej Transylwanii 10-20.07.2019

 

Charakter wyprawy

Rumunia 10-20.07.2019