Koszty dodatkowe:

 

Noclegi ok. 200 LEI/os.

Bilety wstępu ok 100 LEI/os

(dla dzieci zniżki wg cenników)

Parkingi płatne  ok 50 LEI/sam

 

Informacje dodatkowe:

 

 

 

Niezbędne wyposażenie:

CB Radio

Nawigacja GPS

Telefon GSM z roamingiem

Sprzęt biwakowy: namioty, śpiwory, krzesełka, stoliki, naczynia, sztućce, kuchenka kanister na wodę itp. obuwie i ubrania odpowiednie do zwiedzania jaskiń i wycieczek górskich               (w jaskiniach i górach bywa naprawdę chłodno nawet w środku lata), 

 

Minimalna ilość samochodów 3, maksymalna 10 - ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!!!

 

Po wysłaniu formularza zgłoszeniowego wymagana wpłata zaliczki 450 PLN. Prześlemy ci umowę do podpisania. Pozostała kwota płatna przed wyprawą.

 

Osoba kontaktowa:

 

Czarek

+48 691 014 220 

cl@grupaotc.pl

Szczegółowy program podróży:

 

01.05.2020 Piątek - indywidualny dojazd do miejsca spotkania (na wieczór) - campingu w pobliżu miejscowości Oradea. Nocleg w namiotach lub domkach. Kolacja integracyjna, gdzie na wszystkich czekają tradycyjne przysmaki i palinka. 

 

Dzień 1.

Po śniadaniu wyruszamy do zwiedzania jaskiń. Jako pierwsza: Peștera Meziad najdłuższa jaskinia w Rumunii (4,750m długości, kilka poziomów korytarzy). Potem terenowymi trasami zobaczymy kolejne jaskinie z dala od utartych szlaków turystycznych. Po zwiedzaniu udamy się na biwak nad rzeką w dolinie gór Apuseni. Trasa tego dnia ok. 80 km.

 

 

Dzień 2.

Dzień Odkrywcy!!! Poszukamy nowych ścieżek przez góry kierując się w stronę jeziora Lacul Dragan. Nie zabraknie brodów, rzeczek, lasów i polan. Trasa 50-80km.

 

 

Dzień 3.

Cały dzień będziemy eksplorować góry Apuseni. Wjedziemy w wysokie partie górskie powyżej 1600mnpm gdzie nie zabraknie krokusów i śniegu. Później zjedziemy w doliny  na Biwak nad rzeką. Zakładana trasa 90km.

 

 

Dzień 4

Po śniadaniu, terenową trasą opuścimy Park Naturalny Apuseni i udamy się do Saliny w Turdzie i Cluj Nopoca. Zwiedzanie miasta i jego zabytków zakończymy kolacją w tradycyjnym rumuńskim stylu. Nocleg w pensjonacie. Zaplanowana trasa ok. 140 km.

 

Dzień 5

Asfaltami przemieścimy się w region Maramuresz. Zwiedzimy Monastyry i Biseriki zaplanowane na ten dzień. Biwak na połoninie Dystans 170 km.

 

Dzień 6

Dzisiejsza będzie krótka lecz intensywna. Połoniny, brody, zapora, strome podjazdy i koleiny będą nam towarzyszyły cały dzień. Nocleg na połoninie nad strumieniem. Trasa 80 km.

 

Dzień 7

Kolejny dzień zmagań w terenie. Po południu dojedziemy do Sapanty zwiedzając Monastyr Peri i Wesoły Cmentarz. Nocleg zaplanowany jest w pobliskim pensjonacie. Będzie to doskonała okazja żeby podsumować wyprawę i powspominać przeżyte chwile. Dzisiejszy odcinek  70 km.

 

Dzień 8

Plan na dziś - pożegnanie Maramureszu. Po off roadowym początku, będzie można podziwiać widoki na dolinę Tisy. Z połonin kierować się będziemy w stronę Satu Mare i dalej do Polski. Trasa do Satu Mare ok 90 km.

 

 

 

Cała zaplanowana trasa (nie wliczając dojazdu i powrotu do Polski) wynosi ok. 800 km. 55% trasy to odcinki szutrowe i terenowe o średnim stopniu trudności.

 

 

Miejsce zbiórki: 

 

Podana cena za załogę 2 osobową

Każda dodatkowa osoba - 150 PLN

 

Cena obejmuje:

Przygotowanie i objechanie trasy

Opieka przewodnika znającego realia Rumunii podczas całej wyprawy

Pamiątkowe koszulki, naklejki i gadgety

Pomoc techniczna (w ramach możliwości)

Drukowany przewodnik z punktami GPS i informacjami o odwiedzanych miejscach

 

 

Cena nie obejmuje:

Kosztów paliwa

Opłat drogowych, za mosty i promy

Noclegów w hotelach i campingach

Opłat za bilety wstępu

Wyżywienia

 

Dla podróżujących własnym autem       1 500PLN

Koszty udziału w wyprawie 

 

Imię i Nazwisko
Twój e-mail
Nr telefonu
Twoja Wyprawa
Ilość uczestników
Dzieci na wyprawie
Marka samochodu
Forma udziału
Akceptuję Politykę RODO
wyślij
wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Formularz zgłoszeniowy udziału w wyprawie 

 

Rumunia należy do UE, nie należy do Schengen.

Potrzebujesz paszport lub dowód osobisty Waluta LEI 1 LEU = 0,95 PLN

Obowiązuje opłata drogowa RO VIGNETTE Do  kupienia  na  stacjach  30  dni  -  7  EUR  

Pb 95 5,35 RON, ON 5,55 RON, LPG 2,75

 

Ważne informacje: 

 

Sprawdź nasze poprzednie wyprawy do Rumunii 

 

Dostępny dla

Majowa wyprawa do Rumunii Północno Zachodniej obejmującej Góry Apuseni i Maramuresz. Regiony Bihor, Kluż i Maramuresz zaskakują różnorodnością przyrody, niesamowitymi widokami i mieszanką kultur. Zwiedzimy kilka jaskiń które nie są oblegane przez turystów. W wyższych partiach gór będzie zimowo a połoniny będą pełne krokusów. Ta 10-cio dniowa wyprawa to przedsmak letnich wypraw po Bałkanach do których wracamy każdego roku. Dołącz do nas i przeżyj wiosenną przygodę.  

 

Jaskinie gór Apuseni, zabytki Kluż Nopoka, kopalnia soli w Turdzie, Monastyry i połoniny Maramureszu, Wesoły Cmentarz w Sapancie. 10-cio dniowa wyprawa najpiękniejszymi szlakami Rumunii północno zachodniej 01-10.05.2020

 

Charakter wyprawy

RUMUNIA MAJÓWKA

01-10.05.2020