Witamy na naszych stronach poświęconych turystyce i podróżowaniu.

 

Podróże to nasza pasja. Od lat docieramy tam, gdzie nie zabierze nas żadne biuro podróży. Jeździmy samochodami terenowymi, co daje nam możliwość nie tylko zwiedzania ciekawych historycznych miejsc ale jednocześnie podziwiania niedostępnej przyrody.

 

Historia jest jednym z ważniejszych aspektów podczas planowania naszych wypraw. Legendy i tajemnice związane z odwiedzanymi miejscami sprawiają, że nasze wyjazdy są naprawdę ciekawe.

 

Po całym dniu zwiedzania atrakcji turystycznych i pięknych starówek wracamy jednak do małych miasteczek, urokliwych pensjonatów i obozowisk na łonie przyrody. Nie szukamy campingów, hoteli z basenami i zatłoczonych plaż lecz pięknych i ustronnych miejsc, w których można naprawdę odpocząć.

 

Ludzie i kultura to kolejny ważny element naszych podróży. Zbaczamy z utartych szlaków, z dala od komercji i atrakcji aby poczuć jak żyją inne narody i dostrzec wszystkie kolory ich życia codziennego.

 

Co dodaje pikanterii naszym podróżom? Lokalne potrawy i przyprawy. Chcąc poznać prawdziwy smak przygody, nie wystarczy śniadanie w hotelu czy obiad w restauracji. My poszukujemy miejsc, gdzie można spróbować serów kupionych od pasterzy, prawdziwego chleba i masła, świeżej śmietany i mleka, tradycyjnych wędlin i mięs, domowego wina i mocniejszych trunków. Piknik na górskiej polanie, owczy ser, oliwki, pachnące pomidory i butelka wina z lokalnej winnicy.... o to chodzi. 

 

Gdzie to wszystko można znaleźć? My odkryliśmy to na Bałkanach. Rumunia, Bułgaria, Mołdawia to kraje, gdzie od wieków mieszały się wpływy eurpejskie i azjatyckie. Gdzie łączy się wschód z zachodem i pólnoc z południem. Gdzie monastyry prawosłane, kościoły katolickie i meczety islamskie dodają kolorytu każdemu miasteczku. Gdzie kultury i smaki przenikają się od lat dając wyjątkową różnorodność i bogactwo wrażeń. Klimat jest gorący ale przyjemny, a morze ciepłe od maja do października.

 

Jeśli chcesz podzielać nasze pasje dołącz do nas! Nazywamy to turystyką alternatywną bo nie jesteśmy biurem podróży ale szukamy osób ciekawych świata, z którymi przeżyjemy kolejną przygodę. Nasze wyprawy są dla tych, którzy chcą podróżować własnym samochodem i doceniają przyjemność obozowania pod namiotem oraz dla tych, którzy wolą podróż autokarem i noclegi w uroczych hotelikach i pensjonatach.

 

Zapraszamy do zapoznania się z planami naszych podróży i do zobaczenia!

 

                                                                                                        Team O To chodzi