Zobacz wcześniejsze wyprawy do Bułgarii

 

Koszty dodatkowe:

 

Bilety wstępu ok 100 BGN/os

(dla dzieci zniżki wg cenników)

Parkingi płatne  ok 50 BGNsam

 

Informacje dodatkowe:

 

 

 

Niezbędne wyposażenie:

CB Radio

Nawigacja GPS

Telefon GSM z roamingiem

Sprzęt biwakowy: namioty, śpiwory, krzesełka, stoliki, naczynia, sztućce, kuchenka kanister na wodę itp. obuwie i ubrania odpowiednie do zwiedzania jaskiń i wycieczek górskich               (w jaskiniach i górach bywa naprawdę chłodno nawet w środku lata), 

 

Minimalna ilość samochodów 3 maksymalna 10 - ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!!!

 

Po wysłaniu formularza zgłoszeniowego wymagana wpłata zaliczki 450 PLN. Prześlemy ci umowę do podpisania. Pozostała kwota płatna przed wyprawą.

 

Osoba kontaktowa:

 

Czarek

+48 691 014 220 

cl@grupaotc.pl

 

Szczegółowy program podróży:

 

Sobota/Niedziela - indywidualny dojazd do miejsca spotkania - biwaku nad jeziorem . Nocleg w namiotach. Wieczorem ognisko integracyjne, gdzie na wszystkich czekają tradycyjne przysmaki, wina i rakija. 

 

Dzień 1.

Po śniadaniu zwiedzimy pobliską jaskinie Magura.  Później przejedziemy w góry Zachodniego Bałkanu, a po obejrzeniu niesamowitych form skalnych dotrzemy do miasteczka Bielogradczik. Tu czeka na nas warownia na skałach i wspaniałe panoramy. Off roadowo dojedziemy na kolejny biwak nad jeziorem Montana. Trasa tego dnia ok. 90 km.

 

Dzień 2

Zaczynamy od szutrów i bezdroży Bałkanu Wraczańskiego. Po kawie na skraju urwiska, pojedziemy do jaskini Ledenika. Po obiedzie w lokalnej restauracji kolej na zwiedzanie jaskini Prohodna (niesamowicie wielka jaskinia kresowa) a później przejedziemy na biwak nad rzeką Iskar. Tego dnia do pokonania 110  km.

 

Dzień 3

Po krótkim dojeździe zatrzymamy się w GeoParku Iskar-Penga wpisanego na listę UNESCO. Asfaltami ruszymy do masywu Bałkanu Centralnego. Po drodze zahaczymy o SOPOT... ale czasu na spacer po molu nie będzie ;-) Zaliczymy za to kąpiel w kolejnym bułgarskim jeziorze. Na przełęczy Trojański Prochod, po obejrzeniu Arki Wolności zrobimy sobie piknik na graniach. Później zjedziemy na niziny i tu zaskoczenie biwak nad...jeziorem. Trasa 190 km.

 

Dzień 4

Od rana pobawimy się off roadowo i dalej asfaltem ruszymy na kolejną przełęcz. Shipka to miejsce pełne historii. Po zwiedzaniu przejedziemy do Buzludzha - komunistycznej budowli na szczycie. Terenowo zjedziemy z gór i już asfaltem dojedziemy do muzeum etnograficznego Etyr. Wieczorem dojedziemy do kolejnego obozowiska. Trasa tego dnia 110 km.

 

Dzień 5

Plan na dziś: warownia Łowecz, jaskinia Dewetska i wodospad Kruszyński. Czekają nas mega widoki i ochłoda w krystalicznych wodach wodospadu. Wieczorem biwak nad rzeką, pożegnalne ognisko i podsumowanie wyprawy. Trasa ok.  80 km.

 

 

Dzień 6

Ruszamy w stronę PL. Po drodze zwiedzimy jeszcze monastyr wykuty w skale i Ruseński Łom. W Ruse trzeba podjąć decyzję - albo w prawo do Warny i okolicznych plaż Morza Czarnego (podpowiemy co i gdzie) lub w lewo przez most graniczny w stronę Bukaresztu i dalej do Polski

 

Cała zaplanowana trasa (od Widynia do Ruse) wynosi ok. 900 km. 35% trasy to odcinki szutrowe i terenowe o niskim stopniu trudności.

 

Z Bukaresztu macie do wyboru powrót kilkoma trasami: Sybin - Deva - Arad, gdzie zaczyna się autostrada przez Węgry - Słowacje - Czechy - Polska (dłuższa ale szybka), lub kierując się z Devy na Oradea najkrótszą drogą powrotną. Dla tych, którzy mają więcej czasu, proponujemy powrót drogą 7C przez przełęcz Fagarasan i Sibiu lub trasą warowni Siedmiogrodu Curtea De Arges - Bran - Rasnov - Brasov - Rupea - Sighisoara - Oradea. Ta opcja zajmie kilka dni ale będąc tak blisko warto te miejsca odwiedzić.

 

Dla każdej wybranej trasy otrzymacie drukowany przewodnik z punktami i informacjami o miejscach, które warto zwiedzić.

 

My będziemy kontynuować naszą Bałkańską Przygodę i ruszymy dalej wytyczając kolejne szlaki.  Dla ekip, które pojadą z nami na pierwszy rumuński etap wyprawy przewidzieliśmy upust 45% od kosztu bułgarskiego odcinka.    

Jaskinie krasowe, warownie rzymskie i malownicze monastyry. Pasma Zachodnich i Środkowych Bałkanów. Zabytki urbanistyczne Etyru, Bozenti i Wielkie Tyrnowo. Przełęcz Trojanski Prochod i Szipka - 7 dniowa wyprawa po najciekawszych atrakcjach Bułgarii Zachodniej 22-29.07.2017

 

Charakter wycieczki

Bułgaria 4x4 22-29.07.2017

Bułgaria 22-29.07.2017

Dostępny dla

Powrót do poprzedniej strony