Koszty dodatkowe:

 

Noclegi ok. 80 LEW/os.

Bilety wstępu ok 50 LEW/os

(dla dzieci zniżki wg cenników)

Parkingi płatne  ok 30 LEW/sam

 

Informacje dodatkowe:

 

 

Niezbędne wyposażenie:

CB Radio

Nawigacja GPS

Telefon GSM z roamingiem

Sprzęt biwakowy: namioty, śpiwory, krzesełka, stoliki, naczynia, sztućce, kuchenka kanister na wodę itp. obuwie i ubrania odpowiednie do zwiedzania jaskiń i wycieczek górskich               (w jaskiniach i górach bywa naprawdę chłodno nawet w środku lata), 

 

Minimalna ilość samochodów 3, maksymalna 10 - ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!!!

 

Po wysłaniu formularza zgłoszeniowego wymagana wpłata zaliczki 450 PLN. Prześlemy ci umowę do podpisania. Pozostała kwota płatna przed wyprawą.

 

Osoba kontaktowa:

 

Czarek

+48 691 014 220 

cl@grupaotc.pl

 

Szczegółowy program podróży:

 

Niedziela - indywidualny dojazd do miejsca spotkania - biwaku nad jeziorem w pobliżu miejscowości Magura. Nocleg w namiotach. Przy wieczornym ognisku poczęstunek integracyjny, gdzie na wszystkich czekają tradycyjne przysmaki i rakija. 

 

Dzień 1.

Po śniadaniu zwiedzimy pobliską jaskinię. Jest to jedna z najdłuższych jaskiniń w Bułgarii. Później ruszymy terenowymi ścieżkami do kanionu  Zachodniego Bałkanu i Twierdzy Kaleto w Bielogradcziku. Po zwiedzaniu przejazd na  na nocleg na biwaku nad jeziorem. Trasa 108 km. 

 

Dzień 2

Wyjedziemy na asfalty i odwiedzimy kolejną jaskinie na naszej liście soli - Ledenika na terenie Wraczańskiego Parku Narodowego. W parku poszukamy znikającego wodospadu.  Nocleg nad rzeką. Zaplanowana trasa ok. 81 km.

 

Dzień 3

Zaczniemy od urwiska Zachodniego Bałkanu. Bardzo widokową trasą z mostem linowym zjedziemy w dolinę rzeki Iskar gdzie zobaczymy jaskinie Prohodną i ciekawe formy skalne. Przed wieczorem dojedziemy na biwak nad rzekę Zlatna Panega.. Trasa  tego dnia 140 km.

 

Dzień 4.

Zaplanowany dzień pełen atrakcji. Lowecz z zabytkową starówką i twierdzą, jaskinia Devetshka i Kruszuńskie wodospady. Przed wieczorem dojedziemy na biwak nad rzeką . Tego dnia pokonamy 141 km.

 

Dzień 5

Po uzupełnieniu zapasów w Gabrowie ruszymy do skansenu w miejscowości Etyr. Później pierwszy z reliktów bułgarskiego komunizmu - Buzuludzha, i dalej przez przełęcz Shipka na nocleg nad jeziorem. Po drodze można się będzie pobawić na torze off road. Trasa 105 km.

 

Dzień 6

Trasa zaplanowana na cały dzień to prawie 158 km i będzie wiodła głównie asfaltami. Przejedziemy przełęcz Trojan. Na północnych zboczach Centralnego Bałkanu zjedziemy na szutrowe drogi i dojedziemy do obozowiska nad jeziorem. Kąpiel będzie bardzo przyjemna.... 

 

Dzień 7

Plan na dziś - off road. Prawie cały dzień w terenie z krótką przerwą na zwiedzanie monastyru i  zakupy po drodze. Nocleg na połoninie. Trasa 140 km.

 

Dzień 8.

Żegnamy się z masywem Bałkanu i przemieszczamy się w Rodopy. W Plowdiw uzupełnimy zapasy i ruszymy do Twierdzy Asenowa.  Stąd ruszamy na górskie odcinki. Biwak zaplanowany jest na połoninie z przepięknym widokiem na góry. Trasa ok. 170 km.

 

Dzień 9

Kontynuujemy terenową przygodę. Kierujemy się w stronę masywu Riły. Dzisiejszą atrakcją będą cudowne mosty, które powstały w wyniku zapadnięcia się jaskini kresowej. Obozujemy po raz kolejny nad jeziorem. Trasa 130 km.

 

Dzień 10

Ostatniego dnia przejedziemy zboczami masywu Piryn do monastyru Rożeńskiego. Dalsza trasa, z widokiem na piramidy z piaskowca, doprowadzi nas do Melnika. Dzisiejszy nocleg zaplanowany jest w jednym z pensjonatów. Wieczorem w winiarni degustować będziemy lokalne wina i przysmaki. Będzie to doskonała okazja do podsumowania całej wyprawy i wspomnień najciekawszych momentów. Trasa ostatniego dnia 160km

 

Cała zaplanowana trasa (nie wliczając dojazdu i powrotu do Polski) wynosi ok. 1335 km. 45% trasy to odcinki szutrowe i terenowe o średnim stopniu trudności.

 

Z Melnika jest już naprawdę niedaleko do Morza Egejskiego. Można więc zaplanować kilka dodatkowych dni na plaży. Wracając do Polski, warto odwiedzić Monastyr Rilski - największy w Bułgarii.  

 

My będziemy kontynuować nasz Bałkański Szlak i ruszymy do Macedonii. Szczegóły tej wyprawy znajdziesz TUTAJ.

Miejsce zbiórki: 

 

Sprawdź nasze poprzednie wyprawy  

 

Bułgaria jest kolejnym etapem naszej wyprawy Bałkańskim Szlakiem. Słynie z nadmorskich kurortów, my jednak poznamy inne atrakcje tego kraju. Wspaniałe jaskinie, ruiny rzymskich warowni, ciekawe formy skalne powstałe w wyniku erozji i wreszcie monastyry. Świątynie największe i te malutkie wykute w skałach.  Nie zabraknie również reliktów komunizmu zbudowanych na graniach. Trasy terenowe o średnim stopniu trudności są przewidziane dla SUV'uw i terenówek bez specjalnych modyfikacji. Opony AT będą jednak atutem ;-) Podstawowy sprzęt jak kinetyk, łopata i hi lift wystarczą w 100%.        

 

Podana cena za załogę 2 osobową

Każda dodatkowa osoba - 150 PLN

 

Cena obejmuje:

Przygotowanie i objechanie trasy

Opieka przewodnika znającego realia Bułgarii podczas całej wyprawy

Pamiątkowe koszulki, naklejki i gadgety

Pomoc techniczna (w ramach możliwości)

Drukowany przewodnik z punktami GPS i informacjami o odwiedzanych miejscach

 

 

Cena nie obejmuje:

Kosztów paliwa

Opłat drogowych, za mosty i promy

Noclegów w hotelach i campingach

Opłat za bilety wstępu

Wyżywienia

 

Dla podróżujących własnym autem                       1 600 PLN

Koszty udziału w wyprawie 

 

Imię i Nazwisko
Twój e-mail
Nr telefonu
Twoja wyprawa
Ilość uczestników
Rozmiary koszulek
Dzieci na wyprawie
Marka samochodu
Forma udziału
Zgoda na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z polityką prywatności
wyślij
wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Formularz zgłoszeniowy udziału w wyprawie 

 

Ważne informacje: 

 

Bułgaria należy do UE, nie należy do Schengen.

Potrzebujesz paszport lub dowód osobisty Waluta LEW 1 BGN = 2,19 PLN

Obowiązuje opłata drogowa e-VIGNETTE

www.bgtool.bg 7 dni 55, 30 dni 30 BGN 

Pb 95 1,975, ON 2,15, LPG 1,15 BGN   

 

Dostępny dla

Jaskinie krasowe, warownie rzymskie i malownicze monastyry. Pasma Zachodnich i Środkowych Bałkanów. Zabytki urbanistyczne Etyru, Bozenti i Wielkie Tyrnowo. Przełęcz Trojanski Prochod i Szipka - 10 dniowa wyprawa po najciekawszych atrakcjach Bułgarii Zachodniej 21-31.07.2019

 

Charakter wycieczki

 

Bułgaria 21-31.07.2019

Bułgaria 4x4

22.7- 1.8.2018